LysienieKobiet.com.pl

Czy szampony na łysienie są skuteczne?

Wypadające włosy kojarzą się raczej z typowo męskim problemem. Często się jednak zdarza, że dotyk także kobiet. Dla nich włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości, dbają o nie, korzystają ze specjalnych odżywek i szamponów. Gdy kobieta zaczyna łysieć, jest to dla niej poważny cios. Obniża się ich samoocena, czasem kończy się to nawet depresją.

Całe szczęście opracowano wiele metod pozwalających na walkę z łysieniem. Nie wszystkie są jednakowo skuteczne, jednak rozwiązania oferowane obecnie na rynku są dosyć zadawalające. Najbardziej standardową metodą leczenia łysienia u kobiet jest wykorzystanie specjalnych szamponów. To właśnie nimi chciałbym zająć się w poniższym artykule. Czy są one skuteczne? Czy nie lepiej skorzystać z innych sposobów? Postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Kiedy kobiety łysieją?

Zacznę jednak od kwestii przyczyn łysienia u kobiet. W normalnych przypadkach traci się około setkę włosów dziennie, tyle też wynosi ich przyrost. Problemy zaczynają się w momencie, gdy dochodzi do zaburzenia tej cennej równowagi. Podobnie, jak w przypadku łysienia u mężczyzn, winę za ten stan ponoszą zazwyczaj hormony. Zaniżony poziom estrogenów sprawia, że włosy stają się osłabione i wypadają w nadmiarze.

Bardzo często wypadanie włosów spowodowane jest nieodpowiednim żywieniem. Niedobór witaminy A, cynku czy żelaza może spowodować łysienie. Spotykamy się z tym zazwyczaj w trakcie restrykcyjnej diety, jeśli masz zamiar prowadzić głodówkę, skontaktuj się z dietetykiem, czy dostarczysz organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. W razie potrzeby zażywaj suplementy.

Składniki często wykorzystywane w szamponach na łysienie

Przy szukaniu odpowiedniego preparatu na łysienie warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład. Uważam, że najważniejsze jest to, aby szampon zawierał wyłącznie naturalne substancje, będzie wtedy bezpieczny dla Twoich włosów oraz skóry głowy, nie pogorszy objawów. Oto niektóre z naturalnych składników wykazujących wysoką skuteczność w leczeniu:

Procyjanidyna – substancja ta uzyskiwana jest z jabłek, które zawierają jej śladowe ilości. Jest jej na tyle mało, że z 200 litrów soku z owoców otrzymuje się jedynie jeden gram. Procyjanidyna silnie stymuluje porost włosów. Uważa się, że jest równie skuteczna, jak popularny w wielu środkach minoksydil, nie powoduje jednak niepożądanych skutków ubocznych.

Ketakonazol – normalnie wykorzystywany jest do leczenia grzybicy. Niedawno okazało się, że można go wykorzystać w przypadku łysienia. Substancja redukuje podrażnienia głowy oraz zatrzymuje osłabianie włosów.

Peptydy miedzi – mają działanie przeciwzapalne, regenerują uszkodzoną tkankę skórną. Badania wykazały, że znacznie zwiększają rozmiar mieszków włosowych oraz powstrzymują wypadanie włosów. Peptydy miedzi często wykorzystywane są po zabiegu przeszczepu włosów.

Rojbos – roślina ta przyspiesza porost włosów oraz wstrzymuje ich wypadanie. Ma także silne właściwości przeciwzapalne oraz uspokajające.

Który preparat na łysienie gwarantuje świetne rezultaty?

Nie wszystkie szampony na łysienie cechują się taką samą skutecznością, wszystko zależy od użytych składników. Najbardziej pozytywnie zaskoczyła mnie Revita. Preparat ten zawiera niezwykle bogatą listę aktywnych składników, znajdziemy w nim wszystkie substancje wymienione wyżej, a także metylsulfonylometan, kofeinę, olejek emu czy kompleks aminokwasów. Połączone działanie składników gwarantuje naprawdę niezwykłe rezultaty.

Po miesiącu stosowania szamponu Revita można zauważyć, że włosy stały się silniejsze, ich skłonność do wypadania osłabła. Z czasem widać, że są coraz gęstsze, oznaki łysienia zanikają całkowicie. Preparat radzi sobie dobrze z każdym typem łysienia, wystarczy używać go 5-6 razy w tygodniu. Żaden z testowanych ze mnie szamponów na łysienie nie oferował takich rezultatów jak Revita.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł laserowy grzebień ViviComb.pl 5/5
2. Foligain Minoxidil Foam 2% for Women 176,04 zł pianka VitaLab.pl 5/5
3. Revita 113,52 zł szampon SzamponRevita.pl 4/5
4. Spectral.DNC-N 143,33 zł spray DermaLab.pl 4/5
5. Provillus for Women 149,37 zł kapsułki Provillus.pl 4/5

Artykuły na temat: łysienia kobiet