LysienieKobiet.com.pl

Dlaczego włosy wypadają?

Łysienie wśród kobiet jest znacznie powszechniejsze niż mogłoby się to początkowo wydawać, dolegliwość ta dotyka około dziesięć procent wszystkich pań. Nie dostrzegamy skali tego zjawiska być może dlatego, że wśród kobiet wypadanie włosów ma inny przebieg niż u mężczyzn. Łysienie postępuje równomiernie na całej powierzchni głowy, a nie od strony czoła bądź na czubku głowy, jak ma to miejsce w przypadku mężczyzn.

Kobiety często zastanawiają się, dlaczego to właśnie je dotyka problem łysienia. Przecież dbają o włosy, myją je, stosują specjalne odżywki, nie wystawiają na szkodliwe warunki atmosferyczne. Czasem mimo tego porost włosów zastaje spowolniony. W poniższym artykule postaram się przedstawić kilka głównych winowajców tego stanu rzeczy, może uda Ci się któryś z tych czynników zauważyć w swoim przypadku i będziesz mogła naprawić ten stan rzeczy.

Kiedy możemy mówić o łysieniu?

To, że włosy wypadają, jest rzeczą normalną. Każdego dnia zdrowa kobieta traci nawet sto włosów, zastępowane one są jednak nowymi. Problem zaczyna się w momencie, gdy ilość wypadających włosów się zwiększa. Niewielkie różnice jeszcze nie doprowadzą do łysienia, mamy na głowie za dużo włosów, żeby mogło to zrobić różnicę. Gdy jednak wypada dwa razy więcej włosów niż odrasta bądź z jakichś powodów porost włosów się zatrzymuje, mamy do czynienia z prawdziwym problemem. Gdy tylko zauważysz u siebie pierwsze symptomy, podejmij odpowiednie kroki, żeby uratować swoje włosy.

Główne przyczyny nadmiernego wypadanie włosów

Czynników wywołujących wypadanie włosów jest naprawdę wiele, wymienię kilka najpopularniejszych. W większości przypadków winę za ten stan ponoszą hormony, a dokładniej niedobór żeńskich estrogenów. To typowa przyczyna, która sprawia, że po ciąży zwiększa się ilość traconych włosów. Stan ten w większości wypadków po paru miesiącach się normuje, jeśli jest inaczej, skontaktuj się z dermatologiem.

Wiele osób przyjmujących tabletki antykoncepcyjne zauważa u siebie objawy łysienia, ale nie można się temu dziwić, w końcu środki te zaburzają gospodarkę hormonalną. Stosowanie diety odchudzającej sprawia, że u niektórych kobiet nadmiernie zaczynają wypadać włosy. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie w trakcie restrykcyjnej głodówki nie dostarcza się organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych. Tracenie włosów może być skutkiem niedoboru witaminy B6, cynku i żelaza.

W trosce o swoje włosy powinnaś ograniczyć wpływ stresu na swoje życie. Staraj się zrelaksować, wyciszyć. Jeżeli w trakcie choroby lekarz przepisuje Ci jakieś antybiotyki, wypytaj go, czy nie powoduje skutków ubocznych w postaci wypadania włosów. Zwracaj uwagę na to, jakich kosmetyków używasz, niektóre mogą osłabić Twoje włosy i w rezultacie doprowadzić do ich nadmiernego tracenia.

Jak najskuteczniej przywrócić porost włosów?

Istnieje wiele metod na walkę z łysieniem. Niektóre kobiety korzystają ze specjalnych preparatów, czyli różnego rodzaju szamponów i odżywek. Inne kurują się suplementami diety, które naprawiają problemy z hormonami oraz dostarczają organizmowi wszelkich niezbędnych do budowania zdrowych włosów substancji odżywczych. Chciałbym zaproponować ciekawą i niezwykle skuteczną alternatywę.

Niedawno na rynku pojawiło się niesamowite urządzenie, a mianowicie specjalny grzebień laserowy ViviComb. Zastosowano w nim technologię niskoenergetycznego lasera LLLT, który dotychczas wykorzystywany był jedynie w urządzeniach znajdujących się w profesjonalnych klinikach. Wiązka światłą dociera w głębokie warstwy skóry głowy, gdzie przedłuża fazę wzrostu włosa, co zwiększa ich przyrost. Dodatkowo odwraca proces miniaturyzacji włosa. ViviComb jest przy tym całkowicie bezpieczne, nie ma ryzyka wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł laserowy grzebień ViviComb.pl 5/5
2. Foligain Minoxidil Foam 2% for Women 176,04 zł pianka VitaLab.pl 5/5
3. Revita 113,52 zł szampon SzamponRevita.pl 4/5
4. Spectral.DNC-N 143,33 zł spray DermaLab.pl 4/5
5. Provillus for Women 149,37 zł kapsułki Provillus.pl 4/5

Artykuły na temat: łysienia kobiet