LysienieKobiet.com.pl

Który środek przeciw wypadaniu włosów wybrać?

Metod na walkę z łysieniem jest mnóstwo. Chociaż przez lata naukowcy starali się znaleźć idealne rozwiązanie problemów z wypadaniem włosów, to przez dłuższy czas byli skupieni bardziej na potrzebach mężczyzn. Od niedawna wiadomo, że na kobiece łysienie wpływ mają trochę inne czynniki, więc potrzebują one odmiennego podejścia. Na rynku pojawia się coraz więcej środków pozwalających na przywrócenie porostu włosów także u płci pięknej.

Łysienie u kobiet wygląda zupełnie inaczej niż w przypadku mężczyzn. Włosy wypadają równomiernie z całej powierzchni głowy. W związku z tym czasem ciężko jest zauważyć, że proces ten postępuje, a gdy już go spostrzeżemy, może być za późno. Dlatego niezwykle ważne jest, aby kurację zacząć natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych symptomów. W poniższym artykule postaram się przedstawić najpopularniejsze środki na łysienie.

Dlaczego kobiety także łysieją?

Wypadające włosy to normalny proces u każdej osoby, gdyż ciągle one odrastają. Szacuje się, że kobieta przeciętnie traci każdego dnia sto włosów. Problem zaczyna się, gdy więcej włosów zaczyna wypadać przy niezmienionym ich poroście. Powodowane to jest przez zaburzenia hormonalne, a dokładnie przez niedobór żeńskich hormonów.

Czasem włosy wypadają wskutek nieodpowiedniego odżywiania, jeżeli jesteś w trakcie restrykcyjnej diety, staraj się, żeby dostarczyć Twojemu organizmowi wszelkich niezbędnych składników, a szczególnie żelaza, cynku i witamin z grupy B.

Preparaty na wypadanie włosów

Najprostszym sposobem na leczenie łysienia jest wykorzystanie jednego z setek dostępnych na rynku preparatów. Uważa się powszechnie, że największą skutecznością cechują się środki zawierające minoksydil. Substancja ta wpływa na porost włosów, sprawia, że stają się znacznie silniejsze. Niestety, może ona wywołać niepożądane skutki uboczne, takie jak swędzenie, stany zapalne czy wysypka.

O wiele lepiej skorzystać z preparatów zawierających wyłącznie naturalne składniki, będziesz miała wtedy pewność, że będzie całkowicie bezpieczny. Warto zwrócić uwagę na środki zawierające procyjanidynę, jest to substancja pozyskiwana z jabłek, znajduje się w nich w naprawdę śladowych ilościach. Jej działanie przypomina skutecznością minoksydil, jest jednak znacznie bezpieczniejsza.

Suplementy na porost włosów

Przy wyborze odpowiednich kapsułek na porost włosów również warto się kierować tym, czy preparat zawiera naturalne składniki. Dużo osób uważa, że połykanie tabletek w żaden sposób nie może poprawić stanu ich włosów. Są one w błędzie. Odpowiednio dobrane składniki pozwalają dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych substancji. Dzięki zażywaniu kapsułek przywrócisz naturalny stan hormonów, w ten sposób naprawisz stan swoich włosów eliminując przy okazji największe źródło problemu. Kapsułki zazwyczaj zawierają kilka składników aktywnych typu peptydy miedzi biotynę czy skrzyp, wzbogacone są także o kompleks aminokwasów i witamin.

Zaawansowana technologia w leczeniu łysienia

Jeżeli szukasz najbardziej skutecznej metody na łysienie, proponuję wypróbować urządzenia oparte na wykorzystaniu niskoenergetycznego lasera LLLT. Dawniej przyrządy te były dostępne jedynie w profesjonalnych klinikach, od niedawna dzięki grzebieniowi ViviComb możesz korzystać z dobrodziejstw tej techniki w domowym zaciszu.

Wiązka lasera znajdująca się w ViviComb stymuluje porost włosów, a to wszystko dzięki odwróceniu procesu miniaturyzacji włosa oraz wydłużeniu fazy ich wzrostu. Już po paru tygodniach stosowania zauważysz świetne rezultaty korzystania z grzebienia ViviComb. Polecam to urządzenie każdej kobiecie, która znowu chce cieszyć się bujnymi, pięknymi włosami.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł laserowy grzebień ViviComb.pl 5/5
2. Foligain Minoxidil Foam 2% for Women 176,04 zł pianka VitaLab.pl 5/5
3. Revita 113,52 zł szampon SzamponRevita.pl 4/5
4. Spectral.DNC-N 143,33 zł spray DermaLab.pl 4/5
5. Provillus for Women 149,37 zł kapsułki Provillus.pl 4/5

Artykuły na temat: łysienia kobiet