LysienieKobiet.com.pl

Najlepszy szampon przeciw wypadaniu włosów

Żadna kobieta nie chce utracić swoich włosów. To chyba największy symbol kobiecości. Dbanie o włosy to część codziennej rutyny. Szczotkowanie, prostowanie, kręcenie, mycie, traktowanie odżywkami, strzyżenie, układanie, każda kobieta się tym zajmuje. Niestety, dziesięć procent z Was będzie miało problem z wypadającymi włosami. Całe szczęście, łysienie nie jest wyrokiem. Jeśli odpowiednio wcześnie podejmiesz kroki przeciwko tej dolegliwości, z pewnością Ci się uda!

Nie wymyślono jeszcze uniwersalnego sposobu na powstrzymanie wypadania włosów, chociaż trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat poczyniono ku temu znaczne postępy. W poniższym artykule chciałbym zająć się najbardziej standardową metodą leczenia łysienia, mowa o wykorzystaniu specjalnego szamponu na porost włosów.

Przyczyny łysienia u kobiet

Kobiety zaczynają zazwyczaj łysieć albo przez kilka miesięcy po porodzie (stan ten w większości przypadków jest przejściowy, trwa zaledwie kilka miesięcy), albo wskutek przechodzonej menopauzy, która jest już znacznie groźniejsza dla włosów. Winę ponosi obniżony poziom żeńskich hormonów. Estrogeny pełnią ważną funkcję w procesie porostu włosów, jeśli dojdzie do ich niedoboru, może się to skończyć naprawdę źle.

Hormony są tylko jednym z wielu czynników mających wpływ na porost włosów. Często zdarza się, że łysienie jest spowodowane ubogą w składniki odżywcze dietą. Niektóre choroby także potrafią przyspieszyć wypadanie włosów. Na szczęście da się wyeliminować większość tych pomniejszych czynników.

Czy szampon na łysienie to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach olbrzymią popularność zdobywa leczenie łysienia przy pomocy specjalnych urządzeń laserowych. Standardowy szampon może przy nich wyglądać blado. Może i efekty korzystania z takich preparatów nie będą tak wysokie, jak w przypadku lasera, są one jednak zadawalające. Dużą zaletą szamponów jest fakt, że są znacznie tańsze od bardziej zaawansowanych technologii. Ich używanie jest także bardzo przyjemne i nieuciążliwe, środki te w sposobie użycia niczym nie różnią się od zwyczajnych kosmetyków.

Składniki popularne w preparatach na łysienie

Najważniejsza przy wyborze odpowiedniego szamponu na łysienie jest jego formuła. Polecam skupić się wyłącznie na naturalnych preparatach, działają zdecydowanie, ale nie powodują skutków ubocznych. Po przeanalizowaniu składów kilkunastu najczęściej kupowanych preparatów, udało mi się wybrać kilka najpopularniejszych składników na wypadanie włosów.

Często w różnego rodzaju preparatach spotyka się procyjanidynę. Jest to substancja, która w śladowych ilościach znajduje się w jabłkach. Żeby uzyskać jeden gram tego składnika, należy przefiltrować dwieście litrów soku jabłkowego. Procyjanidyna cechuje się niezwykle silnymi właściwościami stymulującymi porost włosów. Skutecznością blisko jej do minoksydilu, ale jest całkowicie bezpieczna.

Spin Traps przydatny jest w leczeniu łysienia dziedzicznego. Ketakonazol dawniej był wykorzystywany do kurowania grzybicy. Niedawno odkryto, że pomaga również w łagodzeniu podrażnień skóry głowy oraz wzmacnia mieszki włosowe. Kofeina służy pobudzeniu krążenia w naczynkach krwionośnych znajdujących się w skórze głowy. Biotyna z kolei jest naturalnym budulcem włosów, znajduje się w prawie każdym szamponie na łysienie. Poprawia również ogólny stan skóry.

Wybór odpowiedniego środka na łysienie

Miałem okazję testować przeróżne szampony na wypadanie włosów, najlepiej zdecydowanie sprawdziła się Revita. Preparat ten jest ponoć przeznaczony dla mężczyzn, ale zawarte w nim składniki pozwalają leczyć zarówno łysienie męskie, jak i żeńskie. Szampon Revita zawiera wyłącznie naturalne składniki, znajdziemy ich aż kilkanaście. Po miesiącu kuracji już widać pierwsze efekty stosowania preparatu.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł laserowy grzebień ViviComb.pl 5/5
2. Foligain Minoxidil Foam 2% for Women 176,04 zł pianka VitaLab.pl 5/5
3. Revita 113,52 zł szampon SzamponRevita.pl 4/5
4. Spectral.DNC-N 143,33 zł spray DermaLab.pl 4/5
5. Provillus for Women 149,37 zł kapsułki Provillus.pl 4/5

Artykuły na temat: łysienia kobiet