LysienieKobiet.com.pl

Powstrzymywanie łysienia i ponowny porost włosów

Wypadanie włosów to powszechny problem wielu osób, choć raczej kojarzy się z dolegliwością dotykającą głównie mężczyzn. Jest tak z dwóch powodów. Po pierwsze, prawie połowa panów doświadczyło nadmiernego tracenia włosów do pięćdziesiątki. Po drugie, wypadają one strefowo, zazwyczaj od czoła albo na czubku głowy, w związku z czym skutek łysienia widać dosyć wcześnie. Inaczej sprawa wygląda wśród kobiet.

Tylko (albo aż) co dziesiąta kobieta ma problemy z łysieniem. Proces ten postępuje równocześnie na całej głowie, dochodzi do stopniowego przerzedzania się włosów. Zaletą tego jest fakt, że osoby postronne znacznie później zauważą problem niż gdyby wyglądało to jak w przypadku mężczyzn. Wadą stopniowego przerzedzania się włosów jest fakt, że wiele kobiet ignoruje pierwsze symptomy łysienia, a potem budzą się z ręką w nocniku i starają się wszelkimi środkami powstrzymać ten proces, choć czasem jest już za późno.

Przyczyny wypadania włosów

To, że włosy wylatują, jest normalnym zjawiskiem, gdyż równocześnie one odrastają. Ważne jest jednak, aby nie doszło do sytuacji, gdy równowaga ta zostaje zaburzona. Zwykle dzieje się tak wskutek znacznego niedoboru estrogenu, ten kobiecy hormon ma olbrzymi wpływ na stan włosów. Jego spadek może być spowodowany stosowaniem leków zaburzających gospodarkę hormonalną, a szczególnie środków antykoncepcyjnych.

Nieodpowiednia dieta często sprawia, że włosy nadmiernie wypadają. Zadbaj o to, żeby dostarczyć swojemu organizmowi kompleksu witamin, szczególnie D, B6 i E. Nie zapomnij o cynku i magnezie. Ogranicz stres, jego nadmiar sprawia, że łysiejemy.

Naturalne sposoby na porost włosów

Dawniej, gdy medycyna kosmetyczna nie była jeszcze rozwinięta, jedynym sposobem na zapobieganie wypadaniu włosów było skorzystanie z naturalnych metod. Dzisiaj powrót do nich stał się modny, wiele osób się decyduje na te techniki.

W kuracji na łysienie bardzo przydatne są drożdże, po prostu weź kostkę drożdży (jeśli masz piwowarskie, to tym lepiej), następnie wymieszaj je z odrobiną mleka oraz oliwy z oliwek i nałóż na wilgotne włosy. Mieszankę utrzymuj przez pół godziny, następnie spłucz ciepłą wodą. Drożdże są bogate w szereg witamin oraz innych substancji odżywczych, w rezultacie znacznie przyspieszają porost włosów.

Przed myciem włosów natrzyj skórę głowy żółtkami z kurzych jajek i odczekaj piętnaście minut. Zawarte w nich składniki przeciwdziałają wypadaniu włosów i sprawiają, że stają się silniejsze. Podobnie wykorzystuje się czosnek, rozgniecione warzywo wciera się we włosy, rezultaty są świetne, chociaż zapach może być odstraszający.

Preparaty na łysienie

Jeżeli nie masz ochoty bawić się w tworzenie mieszanek przy użyciu składników znajdujących się w domu, lepiej zastosuj któryś z preparatów opartych na naturalnych składnikach. Są one całkowicie bezpieczne nawet przy długotrwałym użyciu. Zwracaj szczególnie uwagę na środki zawierające peptydy miedzi oraz procyjanidynę, substancje te nie tylko zapobiegają wypadaniu włosów, ale także przyspieszają porost włosów. W wielu preparatach znajdziesz minoksydil, ale mimo wysokiej skuteczności należy na niego uważać, gdyż może wywołać niepożądane skutki uboczne.

Leczenie łysienia laserem

W leczeniu łysienia zastosowanie znajduje również nowoczesna technologia. Szczególnie zachwycił mnie pomysł zastosowania lasera LLLT, dostępnego dotychczas w urządzeniach znajdujących się w profesjonalnych klinikach. Laser ten znajduje się w grzebieniu ViviComb. Przyrząd pozwala na odwrócenie procesu miniaturyzacji włosa, działanie wiązki światła sprawia, że wydłużona zostaje faza wzrostu włosa, co doprowadza do ich przyrostu. Już po miesiącu używania grzebienia ViviComb możesz się spodziewać świetnych rezultatów.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł laserowy grzebień ViviComb.pl 5/5
2. Foligain Minoxidil Foam 2% for Women 176,04 zł pianka VitaLab.pl 5/5
3. Revita 113,52 zł szampon SzamponRevita.pl 4/5
4. Spectral.DNC-N 143,33 zł spray DermaLab.pl 4/5
5. Provillus for Women 149,37 zł kapsułki Provillus.pl 4/5

Artykuły na temat: łysienia kobiet