LysienieKobiet.com.pl

Powstrzymywanie wypadania włosów

Problem wypadających włosów dotyczy w większości przypadków mężczyzn, w wieku trzydziestu pięciu lat co czwarty ma problem z łysieniem. Niektórzy potrafią się z tym pogodzić, inni mają trochę problemów. Gorzej jest, gdy włosy zaczynają wypadać u kobiet. Dla nich jest to jedna z najważniejszych oznak kobiecości, identyfikują się ze swoimi włosami, nie chcą ich stracić.

Tracenie włosów u kobiet jest normalnym procesem, codziennie wypada ich około setki. Mniej więcej tyle samo jednocześnie odrasta. Łysienie zaczyna się wtedy, gdy ta równowaga zostaje zaburzona. Całe szczęście istnieje wiele sposobów pozwalających walczyć z tą dolegliwością. Chociaż naukowcom do dzisiaj nie udało się znaleźć uniwersalnego rozwiązania problemu łysienia, to oferowane rozwiązania potrafią dać niezłe rezultaty. W poniższym artykule opisałem trzy najpopularniejsze sposoby na porost włosów, mam nadzieję, że któryś z nich przypadnie Ci do gustu.

Czynniki wywołujące łysienie

Dlaczego w pewnym momencie włosy zaczynają wypadać w nadmiarze, nawet bez zmiany stylu życia? W zdecydowanej większości przypadków odpowiadają za to zaburzenia hormonalne. Gdy w organizmie dochodzi do niedoboru estrogenów, może dojść do łysienia. Przeważnie dzieje się tak przez parę miesięcy po przebytej ciąży, ale to akurat całkiem normalna rzecz. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może pogłębić ten niepożądany skutek.

Wiele kobiet skarży się, że włosy zaczynają wypadać w trakcie diety. To tylko i wyłącznie ich wina. Jeżeli bierzesz się za restrykcyjną głodówkę, upewnij się, że dostarczasz organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji. Szczególnie ważny jest zapas witaminy B6, cynk i żelazo. Unikaj też nadmiernego stresu, działa szkodliwie na stan Twoich hormonów.

Suplementy zapobiegające łysieniu

Chociaż wiele osób w to nie wierzy, łysienie można powstrzymać przyjmując odpowiednie suplementy diety. Tabletki zawierają kompleks substancji pozwalających na naprawę struktury mieszków włosowych oraz wyrównanie zaburzonej równowagi hormonalnej. Przy wyborze odpowiedniego środka szczególnie zwracaj uwagę na zawarte w nim składniki, postaraj się wybierać te naturalne, gdyż będziesz mieć pewność, że nie wywołają niepożądanych skutków ubocznych.

Które składniki zawarte w preparatach zapewniają najwyższą skuteczność? Polecam szczególnie biotynę, to jeden ze składowych elementów witaminy B. Należy do głównych komponentów włosów. Biotyna przydatna jest także w utrzymaniu dobrego wyglądu skóry i paznokci. Skrzyp z kolei jest bogaty w liczne substancje wpływające na poprawę jakości mieszków włosowych. Pirodoksyna reguluje działanie hormonów, dzięki czemu powstrzymuje wypadanie włosów.

Preparaty na wypadanie włosów

Najbardziej standardową metodą walki z łysieniem jest wykorzystanie preparatów na wypadanie włosów. Zazwyczaj mają postać szamponu, pianki lub odżywki. Przy wyborze produktu także należy kierować się składem. Jedną z najsilniejszych substancji zawartych w tego rodzaju środka jest minoksydil. Substancja ta niezwykle skutecznie walczy z wypadaniem włosów, przyspiesza także ich porost. Niestety, może wywołać pewne skutki uboczne.

Znacznie lepiej wykorzystać pozyskiwaną z jabłek procyjanidynę. Substancja ta ma zbliżoną moc do minoksydilu, jest jednak całkowicie bezpieczna. Dodatkowo warto kupować produkty zawierające peptydy miedzi, zwiększają one ilość mieszków włosowych oraz wzmacniają włosy. Od niedawna w preparatach na łysienie stosuje się ketakonazol, który redukuje podrażnienia głowy oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Laserowy grzebień na porost włosów

Jeżeli jesteś zainteresowana nowinkami technologicznymi, polecam wykorzystanie grzebienia laserowego ViviComb. Urządzenie to pozwala na błyskawiczne zwiększenie porostu włosów. Wykorzystano w nim technologię lasera niskoenergetycznego LLLT, stosowanego dotychczas jedynie w przyrządach znajdujących się w profesjonalnych klinikach.

Działanie ViviComb opiera się na wydłużeniu fazy wzrostu oraz odwróceniu procesu ich miniaturyzacji. Już po miesiącu stosowania urządzenia zauważysz znaczny przyrost włosów, potwierdza to ponad 90% pacjentek.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł laserowy grzebień ViviComb.pl 5/5
2. Foligain Minoxidil Foam 2% for Women 176,04 zł pianka VitaLab.pl 5/5
3. Revita 113,52 zł szampon SzamponRevita.pl 4/5
4. Spectral.DNC-N 143,33 zł spray DermaLab.pl 4/5
5. Provillus for Women 149,37 zł kapsułki Provillus.pl 4/5

Artykuły na temat: łysienia kobiet