LysienieKobiet.com.pl

Składniki leków na łysienie

Wypadanie włosów zazwyczaj dotyka mężczyzn, według statystyk do pięćdziesiątego roku życia łysieje połowa z nich. Rzadziej zdarza się to kobietom, bo tylko co dziesiątej. Dla płci pięknej to jednak o wiele bardziej dotkliwy cios, gdyż włosy są jednym z ważniejszych atrybutów kobiecości. Część łysiejących kobiet zadaje sobie pytanie, jak to w ogóle możliwe? Przecież dbały o włosy tak samo, a może nawet bardziej od reszty.

Niestety, wypadanie włosów u kobiet może pojawić się bez zapowiedzi, nie można temu zaradzić. Ważne jest, aby leczenie łysienia rozpocząć natychmiast po zauważeniu pierwszych symptomów. Wtedy szanse powodzenia są naprawdę wysokie. W poniższym artykule chciałbym zająć się lekami na łysienie oraz składnikami, które gwarantują wysoką skuteczność kuracji. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na które środki zwracać uwagę.

Dlaczego łysiejemy?

Do łysienia dochodzi w momencie, gdy zaburzona zostaje równowaga pomiędzy włosami wypadającymi a odrastającymi. U kobiet dochodzi do tego równomiernie na całej głowie, dlatego ciężko im odpowiednio wcześnie zareagować. Winę za nadmierne wypadanie włosów ponosi niedobór estrogenów. Stan ten zazwyczaj jest chwilowy, trwa może parę miesięcy, ale jeśli się utrzymuje, to wtedy zaczyna się problem.

Zdarza się, że włosy zaczynają wypadać z innych powodów niż hormony. Dieta uboga w składniki odżywcze potrafi skutecznie zablokować porost włosów. Niektóre choroby połączone z gorączką doprowadzają do nadmiernego wypadania włosów, podobnie sprawa ma się z pewnymi antybiotykami. Jeżeli masz taką możliwość, staraj się unikać długotrwałego stresu.

Minoksydil

Najczęściej wykorzystywanym składnikiem we wszelkiego rodzaju lekach na łysienie jest minoksydil. To niezwykle silna substancja, odżywia osłabione mieszki włosowe oraz powstrzymuje wypadanie włosów. Przedłuża także fazę wzrostu włosa, dzięki czemu znacznie później wypada. Minosydil niestety Mozę wywołać pewne niepożądane skutki uboczne typu swędzenie czy pieczenie skóry głowy, a także wysypkę.

Biotyna

Biotyna należy do najważniejszych komponentów w procesie wzrostu włosów, poprawia też istotnie wygląd paznokci i skóry.

Magnez

Magnez poprawia pracę mięśni, kości i stawów. Dawka magnezu potrafi wzmocnić włosy oraz zwiększyć ich wytrzymałość na warunki zewnętrzne. Pamiętaj, żeby zawsze znajdował miejsce w Twojej diecie.

Skrzyp

Roślina ta zawiera wiele cennych substancji odżywczych, między innymi krzemionkę, aminokwasy oraz siarkę. Wzmacnia połączenia komórkowe oraz jest fundamentem skóry, paznokci i włosów. Regeneruje również nabłonek.

Piroksydyna

Witamina B6 to jeden z głównych budulców zdrowych włosów. Pełni niezwykle ważną funkcję w systemie nerwowym i odpornościowym. Łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Który środek na łysienie wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele środków zawierających wymienione wyżej substancje. Co je wszystkie łączy? Poza minoksydylem wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego. Dlaczego akurat je wybrałem? Preparaty je zawierające są skuteczne w leczeniu łysienia, a przy tym całkowicie bezpieczne. Nie powodują pieczenia, wysuszania skóry głowy ani żadnych innych skutków ubocznych.

Miałem do czynienia z wieloma preparatami. Pacjentki najczęściej doceniały preparat Provillus dla kobiet. Jego formuła zawiera prawie wszystkie wymienione przeze mnie składniki oraz parę substancji pomocniczych. Regularne zażywanie kapsułek naprawia zaburzenia w gospodarce hormonalnej, włosy stają się silniejsze i gęstsze niż kiedykolwiek. Nic dziwnego, że Provillus dla kobiet cieszy się tak olbrzymim uznaniem wśród amerykańskich konsumentów. Preparat jest od niedawna dostępny także w Polsce.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł laserowy grzebień ViviComb.pl 5/5
2. Foligain Minoxidil Foam 2% for Women 176,04 zł pianka VitaLab.pl 5/5
3. Revita 113,52 zł szampon SzamponRevita.pl 4/5
4. Spectral.DNC-N 143,33 zł spray DermaLab.pl 4/5
5. Provillus for Women 149,37 zł kapsułki Provillus.pl 4/5

Artykuły na temat: łysienia kobiet